Junior Basketball Cup

6 November 2019

Fiindcă înțelegem că dintr-un stil de viață sănătos nu poate să lipsească mișcarea, la scurt timp după SEB Junior Football Cup, profesorii din catedra de educație fizică și sport ne propun o nouă provocare: Junior Basketball Cup. Pe data de 18 noiembrie, începând cu ora 14.00, echipa școlii noastre va întâlni pe teren echipele de la Shooting Stars Football Academy și Cambridge School of Bucharest.

Fairplay-ul va face din confruntări un spectacol sportiv de calitate. Cu toții vom avea de câștigat: e o invitație la mișcare, deci la sănătate, la descoperirea unor pasiuni, deci la identificarea unor posibile traiectorii în viață. Așteptăm cu nerăbdare meciurile!

Junior Basketball Cup

Nov. 6Invitație la mișcare