Școala gimnazială / Informații utile

Anul școlar 2024-2025

Se va desfășura după structura prezentată aici, cu un număr total de 13 clase la ciclul gimnazial.

• Numărul claselor a V-a: 3 clase intensiv engleză
  • Numărul claselor a VI-a: 3 clase intensiv engleză
  • Numărul claselor a VII-a: 4 clase intensiv engleză
  • Numărul claselor a VIII-a: 3 clase intensiv engleză

Calendar evenimente – școala gimnazială

Pentru atinge, pe lângă obiectivele din plan academic, scopuri din zona comunicării, a implicării în viața socială, pentru a crea contexte pentru exersarea abilităților și punerea în practică a cunoștințelor, SEB organizează, de-a lungul întregului an școlar, evenimente, unele deja intrate în tradiția școlii, altele noi care să răspundă nevoilor elevilor, în contextul schimbărilor lumii în care trăim. Calendarul evenimentelor care vor avea loc în acest an școlar poate fi consultat aici.

Rechizite – școala gimnazială

Listele cu rechizitele necesare începerii anului școlar 2023 – 2024 pot fi descărcate aici:

Uniformă – școala gimnazială

Furnizorul de uniforme al Școlii Europene București este DEPOT 96, o companie cu o vastă experiență în producția de uniforme școlare. Alegerea acestui furnizor s-a bazat pe o evaluare atentă a calității produselor, a capacității de producție și a stocului, a prețurilor competitive și a serviciilor oferite. Relația de achiziție este directă între părinți și furnizor, fără intervenția Școlii Europene București.

Modalități de achiziție:

Online: puteți plasa comenzi online accesând linkul următor: Comenzi online. Pe această pagină, veți găsi toate informațiile necesare referitoare la mărimile disponibile, modalitățile de plată și opțiunile de livrare sau de preluare a coletelor.

În magazin: cei care doresc să probeze și să achiziționeze uniformele fizic, pot merge la magazinul DEPOT 96 Showroom & Outlet, situat pe Splaiul Unirii 96, etaj 1. Programul magazinului este următorul:

• Luni – Vineri: 10.00 – 21.00
  • Sâmbătă: 10.00 – 20.00
  • Duminică: 10.00 – 18.00

Lista articolelor pentru uniforma de la gimnaziu poate fi descărcată aici.

Cercuri – școala gimnazială

Broșura de cercuri pentru școala gimnazială pentru acest an școlar este disponibilă aici. De asemenea, puteți face o trecere rapidă în revistă a cercurilor în pagina dedicată, urmând acest link.