Școala gimnazială / Informații utile

• Numărul claselor a VIII-a: 3 clase intensiv engleză
  • Număr total de clase: 12 clase

Rechizite – școala gimnazială

Listele cu rechizitele necesare începerii noului an școlar pot fi descărcate aici:

Uniformă – școala gimnazială

După o analiză atentă a calității produselor, a capacității de producție și a stocului, a prețurilor și a serviciilor, Școala Europeană București a selecționat furnizorul de uniforme și i-a creat condițiile pentru a deschide câte un punct de vânzare la fiecare din sediile Școlii Europene București. Relația este directă între furnizor și părinții elevilor, fără intervenția SEB. Vara, furnizorul comunică perioada în care primește comenzile și perioada în care se fac livrările. Lista cu elementele care compun uniforma pentru școala gimnazială și măsurile pentru fiecare articol în parte poate fi descarcată aici.

Broșură cercuri – școala gimnazială (an școlar 2019-2020)

Dacă, după consultarea titlurilor de cercuri pentru anul 2019 – 2020, aveți nevoie de informații suplimentare, acestea pot fi găsite în broșura de cercuri pentru școala gimnazială care poate fi descărcată aici.