Concert “The Sound of Spring”

4 June 2019

The Sound of Spring, concertul de primavara al elevilor de la cercurile de pian, canto si chitara. Profesori coordonatori: Carina & Stefan Lovin, Monica Paun, Radu Miculita

Seara toboșarilor 2019

Seara toboșarilor, profesor coordonator Gilberto Torres

Teatru de improvizatie, clasele pregatitoare – IV

4 June 2019

Teatru de improvizatie, clasele pregatitoare – IV, profesor coordonator Radu Moldovan

Alex Mihai – olimpic national premiat

21 May 2019

Locul al treilea la olimpiada națională de TIC pentru Alex Mihai din clasa a 10-a A!

La Multi Ani, SEB!

16 May 2019

Parada de moda a cercului de design.

13 May 2019

Parada de moda a cercului de design. Tema anului 2019: Street Art.
Profesor coordonator, doamna profesoara Magda Morozan

Succes, Cătălina Ilie, din clasa a VI-a B!

13 May 2019

Eleva Cătălina Ilie din clasa a VI-a B, va merge la etapa naţională a Concursului Naţional Transcurricular de Lectură şi Interpretare “Ionel Teodoreanu” (Iaşi, 7-9 iunie 2019). Bravo, Catalina! Felicitari domnului profesor Radu Petrescu!

Mihai C. Constantinescu – premiul I la etapa municipală a Festivalului de Poezie “Gellu Naum”

13 May 2019

Mihai C. Constantinescu din clasa a XI-a B a obținut premiul I la etapa municipală a Festivalului de Poezie “Gellu Naum”, la care a participat cu 5 creații lirice proprii.
La același festival au mai participat cu creații proprii elevele Diana Nistor și Andreea Popescu din anul I IB.
Îi felicităm pe toți trei, iar lui Mihai îi dorim mult succes la faza națională a concursului de poezie.

Zilele Europei, Zilele SEB (III)

9 May 2019

Meciuri de fotbal organizate de elevi ai claselor a 12-a; participante, clasele 5-8.

Zilele Europei, Zilele SEB (II)

9 May 2019

Expoziție cu tema “Street Art” în Europa. Au expus elevii claselor 5-12, îndrumați de doamna profesoară Magda Morozan.