Școala gimnazială / Statistici

Absolvenții SEB au obținut la examenul de Evaluare Națională 2020, finalizat cu media 9.11, trei note de 10 la limba română și șase note de 10 la matematică. Unul din elevii școlii a încheiat examenul cu media 10, obținând note maxime la ambele discipline, fiind invitat la un eveniment special despre care puteți citi în articolul de pe blog, publicat aici.

Conform Raportului de analiză a rezultatelor la Evaluarea Națională a elevilor de clasa a VIII-a – 2019, postat pe site-ul ISMB, Școala Europeană București s-a situat pe locul 4 în topul unităților de învățământ din sectorul 1 și pe locul 6 în topul școlilor din București, așa cum se poate vedea în documentul care poate fi descărcat de aici.