Școala primară / Informații utile

Anul școlar 2021-2022

Se va desfășura după structura prezentată în Calendarul SEB, cu un număr total de 16 clase la ciclul primar.

• Numărul claselor pregătitoare: 3
  • Numărul claselor I: 3
  • Numărul claselor a II-a: 3
  • Numărul claselor a III-a: 3
  • Numărul claselor a IV-a: 4
  • Număr total de clase: 16
  • Număr elevi în clasă: 15

Rechizite – școala primară

Listele cu rechizitele necesare pe parcursul anului în curs pot fi descărcate aici:

Uniformă – școala primară

După o analiză atentă a calității produselor, a capacității de producție și a stocului, a prețurilor și a serviciilor, Școala Europeană București a selecționat furnizorul de uniforme și i-a creat condițiile necesare pentru a deschide un punct de vânzare la sediul Școlii Europene București din Bd. Expoziției 24D. Relația este directă între furnizor și părinții elevilor, fără intervenția SEB. Vara, furnizorul comunică perioada în care primește comenzile și perioada în care se fac livrările. Lista cu elementele care compun uniforma pentru școala primară și măsurile pentru fiecare articol în parte poate fi descărcată aici.

Cercuri – școala primară

Broșura de cercuri pentru școala primară pentru anul școlar 2021 – 2022 poate fi consultată aici. De asemenea, puteți face o trecere rapidă în revistă a cercurilor în pagina dedicată, urmând acest link.