Școala primară / Informații utile

• Număr total de clase: 16
  • Număr elevi în clasă: 15

Rechizite – școala primară

Listele cu rechizitele necesare pe parcursul anului în curs pot fi descărcate aici:

Uniformă – școala primară

După o analiză atentă a calității produselor, a capacității de producție și a stocului, a prețurilor și a serviciilor, Școala Europeană București a selecționat furnizorul de uniforme și i-a creat condițiile necesare pentru a deschide câte un punct de vânzare la fiecare dintre sediile Școlii Europene București. Relația este directă între furnizor și părinții elevilor, fără intervenția SEB. Vara, furnizorul comunică perioada în care primește comenzile și perioada în care se fac livrările. Lista cu elementele care compun uniforma pentru școala primară și măsurile pentru fiecare articol în parte poate fi descărcată aici.

Broșură cercuri – școala primară (an școlar 2019-2020)

Dacă, după consultarea titlurilor de cercuri pentru anul 2019 – 2020, aveți nevoie de informații suplimentare, acestea pot fi găsite în broșura de cercuri pentru școala primară pe care o puteți descărca aici.