Liceu / Informatii utile

Anul școlar 2021-2022

Se va desfășura după structura prezentată în Calendarul SEB.

Rechizite – nivel liceal

Listele cu rechizitele necesare începerii noului an școlar pot fi descărcate aici:

Uniformă liceu

După o analiză atentă a calității produselor, a capacității de producție și a stocului, a prețurilor și a serviciilor, Școala Europeană București a selecționat furnizorul de uniforme și i-a creat condițiile pentru a deschide un punct de vânzare la sediul Școlii Europene București din Expoziției 24D. Relația este directă între furnizor și părinții elevilor, fără intervenția SEB. Vara, furnizorul comunică perioada în care primește comenzile și perioada în care se fac livrările. Lista cu elementele care compun uniforma pentru liceu și măsurile pentru fiecare articol în parte poate fi descarcată aici.

Cercuri – liceu

Broșura de cercuri pentru liceu pentru anul școlar 2021 – 2022 poate fi consultată aici. De asemenea, puteți face o trecere rapidă în revistă a cercurilor în pagina dedicată, urmând acest link.