Fairy Tale Christmas

12 December 2019

Nimic nu se compară cu luna decembrie! Miroase-a sărbătoare și-a bucurie-n case! În școală se-aud clopoțeii din vocile celor care chicotesc gândindu-se la tot ce-au așternut în scrisoarea către Moș Crăciun. Au răsărit la ferestre fulgi decupați stângaci, globuri colorate, steluțe aducătoare de vești despre Nașterea lui Iisus.

E vremea când ne amintim că, totuși, sunt case în care aroma bucuriei nu răzbate. Noi încercăm timid să fim alături de aceștia. Sunt în plină desfășurare Campania Umanitară SEB, prin care sprijinim Asociația de Binefacere Sfânta Iustina – Mănăstirea Mărcuș și Asociația NaviMED-Navigatori medicali, și Campania „Dăruind vei dobândi”, prin intermediul căreia copii din Școala Primară CONIL vor primi cadoul pe care-l așteptau de la Moș Crăciun, potrivit scrisorilor scrise chiar de ei. Trebuie să ducem parfumul sărbătorii și-n casele celor în nevoie căci…

…Se apropie Crăciunul! E vremea să împodobim bradul și să ascultăm povesti! Povești pline de magie, povești în care fiecare personaj își găsește sub brad speranța, înțelegerea, bucuria!

La Școala Europeană București scriem chiar noi povestea. E o poveste jucată, o poveste cântată, o poveste trăită, o poveste simțită.
Vă invităm să fiți personaje în povestea pe care elevii Școlii Europene București, alături de profesorii lor, o vor scrie vineri, începând cu ora 15.00, în cadrul Seratei de Crăciun “Fairy Tale Christmas”!

E o ocazie în plus să achiziționăm Cardurile de donație de la secretariatul școlii pentru ca, în acest fel, povestea să zboare mai departe!

#updates

Poftiți la dans!

Feb, 5Balul Bobocilor SEB 2020

Citi-Thor

Ian, 14Cititul te face Nemuritor!

Întâlniri cu autori

Ian, 22Autoarea Alis Popa la SEB

toate noutatile
#cafeteria

Alegerea noastră zilnică pentru un meniu delicios și echilibrat.

consultă meniul
MagiCamp

The IB Diploma Programme

The International Baccalaureate's Diploma Programme (DP) is a two-year academically challenging programme designed to meet the educational requirements of students between the ages of 16 and 18.

find more