Rezultate – olimpiada de Limba Franceză, faza pe sector

27 March 2019
  1. Pătroi Rareș, cls. a VII-a C – 87/100 – Premiul III 
  2. Padiu Rareș, cls. a VII-a B  – 86/100 – Premiul III
  3. Cristică Ana, cls. a VIII-a B – 86/100 – Premiul III 
  4. Legea Agnes, cls. a X-a B – 83/100 – Mențiune 

Rezultate la olimpiada de limba romana – faza pe sector

21 March 2019

Lista cu rezultate poate fi descarcata aici

Rezultate la olimpiada de matematica, faza pe sector si municipiu

21 March 2019

Olimpiada de matematică – etapa pe sector

Clasa a V-a A – Rotaru Mihnea: 21p-Mențiune

Clasa a VI-a B – Brătășanu Ruxandra: 12p

Clasa a VI-a C:
– Alexandrescu Ștefan: 13p
– Ciupercă Silviu: 12p
– Kallos Tania: 17p

Clasa a VII-a A – Variu Radu: 19p – Mențiune

Clasa a IX-a A – Popescu Ioana : 28p – Premiul I

Olimpiada de matematică – etapa pe municipiu

Clasa a V-a A – Rotaru Mihnea: 8p

Clasa a VI-a B – Brătășanu Ruxandra : 4p

Clasa a VI-a C:
– Alexandrescu Ștefan: 4,5p
– Ciupercă Silviu: 6p
– Kallos Tania: 7p

Clasa a VII-a A – Variu Radu: 11p

Clasa a IX-a A:
– Popescu Ioana : 28p – Premiul I – calificată la etapa națională

Rezultate – Olimpiada de religie, faza pe sector

21 March 2019

Ghita Adina (9 B) – 9,80 -Premiul I

Teis Livia (5C) – 9,20 – Premiul II

Balaban Teodora (5B) – 8,95 -Premiul III

Rezultate – olimpiada de limba engleza, faza pe sector, martie 2019

20 March 2019

Clasele a VII-a

NumePrenumeClasaScoalaPremiu
ChideanuMaria EvaVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”93,5

Premiul II

GuliRebecaVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”96

Premiul I

LegeaPatricVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”84

Mentiune

NafornițăIlincaVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”93

Premiul II

NistorIoanaVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”92

Premiul II

PadiuRareșVIILiceul Teoretic “Școala Europeana București”100

Premiul I

Calificat la faza nationala

TimoftiHoriaVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”90

Premiul III

VariuRaduVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”95

Premiul I

VariuVladVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”95

Premiul I

PatroiRares ValeriuVIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București93

Premiul II

 

Clasa a VIII-a

NumePrenumeClasaScoalaPremiu
DumitruAlexandruVIIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”90

PremiuI II

IlieȘerbanVIIILiceul teoretic “Școala Europeana București”99

Premiul I

Calificat la faza nationala

IlincaBarcaruVIIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”82

Mentiune

ȘeitanMaraVIIILiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”96

Premiul I

 

Liceu

NumePrenumeClasaScoalaPremiu
CirjaIrisIXLiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”89

Mentiune

DarieMirunaIXLiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”91

Premiul III

GadaletoMauroIXLiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”91

Premiul III

RaduStefaniaIXLiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”81

Mentiune

ZamfirIoanaIXLiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”87

Premiul III

MateiAnaXLiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”95

Premiul I

Calificat baraj pentru faza nationala

PetcuLorelai MonicaXLiceul teoretic “ȘcoalaEuropeana București”96

Premiul I

Calificat baraj pentru faza nationala

The IB Diploma Programme

The International Baccalaureate's Diploma Programme (DP) is a two-year academically challenging programme designed to meet the educational requirements of students between the ages of 16 and 18.

find more