SEB Junior Football Cup

21 October 2019

În Școala Europeană București promovăm mișcarea în toate formele ei. Dar când vine împreună cu o competiție sportivă, pachetul e complet: lucru în echipă, fairplay, prieteni, distracție.

Toate acestea au fost sarea și piperul competiției la SEB Junior Football Cup pe care școala noastră a organizat-o vineri, 10.10.2019, la baza sportivă a Clubului Sportiv Școlar Nr.1 București. Domnul profesor Marius Bălășoiu, cel care a adus fotbalul în topul preferințelor, și domnii profesori de educație fizică Ciprian Popescu și Ciprian Dolete sunt cei care au transformat după-amiaza de vineri într-una în care energia a fost la cote maxime. Echipele de fotbaliști, mai mici sau mai mari, organizați pe vârste, au savurat fiecare meci, fie jucând pe teren, fie încurajându-i pe colegi până să le vină rândul să-și demonstreze abilitățile.

Ne-am bucurat pentru faptul că au răspuns invitației noastre mai multe cluburi de fotbal: Stelele Viitorului București, Clubul Sportiv Școlar Nr. 1, Clubul Sport Team, Clubul Lotus, Clubul PRO Team, Școala Pro Ingenio, Școala Olga Gudynn, Școala Aletheea.

Cu toții ne-am bucurat de jocul cu mingea, iar diplomele, medaliile și cupele primite de câștigători au confirmat faptul că munca și buna dispoziție puse împreună dau rezultate. Felicitări tuturor participanților!

Junior Basketball Cup

Nov. 6Invitație la mișcare