Premierea elevilor care au obținut medalii la Olimpiadele internationale din anul scolar anterior

21 December 2018

In cadrul unei frumoase festivități, organizată în noua aula a Universității Politehnice din Bucuresti, Ioana Popescu, eleva in clasa a IX-a a scolii noastre, medaliata cu aur la Olimpiada Internationala de Matematica din Rhodos, a fost premiată, alaturi de elevi din licee de prestigiu din București și din tara, pentru rezultatele foarte bune obținute în cadrul competițiilor internaționale.

#updates

EVENIMENT

Feb. 28World Book Day

toate noutatile
#cafeteria

Alegerea noastră zilnică pentru un meniu delicios și echilibrat.

consultă meniul
MagiCamp

The IB Diploma Programme

The International Baccalaureate's Diploma Programme (DP) is a two-year academically challenging programme designed to meet the educational requirements of students between the ages of 16 and 18.

find more