Informații de interes

17 March 2020

Pe perioada suspendării cursurilor, activitatea Școlii Europene București nu se întrerupe, ci se va desfășura de la distanță.

• Profesorii școlii susțin activitatea didactică cu elevii, de la distanță, prin intermediul aplicațiilor online agreate de școală;
  • Departamentele școlii si reprezentanții săi pot fi contactați pe email, la adresele indicate pe site, la rubrica “Contacte”;
  • Serviciul secretariat/Recepție poate fi contactat pe email, conform adreselor de pe site, și telefonic, în intervalul 9:00 -15:00, la numerele de telefon:

– Sediul din str Băiculești – 0725.224.229

– Sediul din bdul Expoziției –0720 068490

Serviciul Contabilitate poate fi contactat pe email, conform adresei de pe site, și la numărul de telefon: 0725224230, în intervalul 9:00 -15:00;

• Documentele de reînscriere pentru anul școlar următor, pot fi completate și retransmise în format electronic pe mail. Exemplarele originale vor fi aduse ulterior la reluarea cursurilor;
  • Procesul de selecție și de admitere a elevilor noi pentru anul școlar 2020-2021 a fost amânat până la redeschiderea școlii. Vom înregistra solicitările de admitere și le vom da curs la revenirea in activitate, în ordinea în care au fost înregistrate.

#stamacasa

mar, 24Școala online