Elevii Școlii Europene București la Festivalul George Enescu

23 September 2019

Festivalul George Enescu devine de la un an la altul un context tot mai favorabil dezvoltării gustului pentru artă. E nemaipomenit să vedem un număr tot mai mare de copii care încep să guste muzica clasică, în calitate de spectatori.

Pentru școala noastră este și mai îmbucurător să-i vedem pe elevi chiar pe scena.

În ultima seară a festivalului George Enescu, Corul Național de Cameră Madrigal a susținut concertul extraordinar „Muzica palatelor voievodale românești”. Alături de madrigaliști, copiii din corurile Cantus Mundi au încheiat o seară plină de emoție și excelență în muzică.

Îi mulțumim doamnei profesor Silvia Maxim pentru că a facilitat accesul elevilor noștri pe scena marelui eveniment și, în plus, prin munca depusă în lucrul cu aceștia, a făcut ca prestația lor să se ridice la nivelul evenimentului.

Teen-Fest

Oct. 5Elevi La Festivalul Teen-Fest