Clopoțelul a anunțat un nou an școlar de succes

9 September 2019

Oricât de obișnuit ai fi cu viața de elev sau cu cea de profesor, prima zi a anului școlar vine, de fiecare dată, cu emoții. Toți, mici și mari, așteaptă nerăbdători reîntâlnirea cu cei pe care nu i-au mai văzut de-o vară și cu care vor împărtăși experiențe minunate încă un an. Cu cât ești mai aproape de poarta școlii, cu atât inima bate mai tare. Îmbrățișări, împărtășiri de amintiri frumoase de vacanță, dar și încurajări pentru cei care pășesc pragul Școlii Europene București pentru prima dată. Emoția e aceeași și pentru părinții care, cu încredere, transferă grija pentru copii în mâinile dascălilor. Buchete de flori, zâmbete, clinchet de clopoțel. Cei mai mari se pare că au deja cheia succesului și (cât de generos!) n-o păstrează doar pentru ei, ci o dau mai departe. E despre răbdare, dăruire, responsabilitate, iubire, respect, e despre școală la Școala Europeană București.

Succes în anul școlar 2019 – 2020!

#updates

Junior Basketball Cup

Nov. 6Invitație la mișcare

Fii bun!

Oct. 25Campania umanitară SEB

toate noutatile
#cafeteria

Alegerea noastră zilnică pentru un meniu delicios și echilibrat.

consultă meniul
MagiCamp

The IB Diploma Programme

The International Baccalaureate's Diploma Programme (DP) is a two-year academically challenging programme designed to meet the educational requirements of students between the ages of 16 and 18.

find more