Scoala Europeana Despre SEB

Management

Misiunea şcolii:

Școala Europeană București are ca țel să dezvolte tineri sănătoși, echilibrați, deschiși noului, receptivi, toleranți, sociabili și polivalenți, cu o profundă cunoaștere a lumii în care cresc, înzestrați cu deprinderi și abilități care să le permită adaptarea la o lume în continuă schimbare, cu oportunități pentru ca fiecare individ să-și atingă țelurile personale propuse, tineri care să devină dornici să învețe permanent, să aprecieze și să promoveze valori si practici democratice – adevărați cetățeni internaționali ai celui de-al treilea mileniu.

Ţinte strategice 2019 – 2020:

1. Realizarea cadrului adecvat pentru o educaţie de calitate

2. Formarea unui corp profesoral de calitate care să implementeze viziunea si misiunea instituţiei

3. Dezvoltarea proceselor de monitorizare, evaluare şi asigurare a calităţii la nivelul şcolii

4. Dezvoltarea parteneriatelor cu alte şcoli/organizaţii/instituţii din comunitatea locală, ţară şi străinătate

Cu Mihai Eminescu

Ian, 15Caracterul unei şcoli bune

Spiridușii SEB la CONIL

Dec. 18Fii Moș Crăciun pentru un copil special!

Fairy Tale Christmas

Dec. 15Serata de Crăciun