Viata scolii Archives - Scoala Europeana Bucuresti - SEB

Ziua bunicilor, Scoala Europeana Bucuresti

Ziua bunicilor la Școala Europeană București

By: 53 Comments off

Anul acesta profesorii consilieri au fost provocați să organizeze într-o manieră inedită acest eveniment special al școlii, dedicate oamenilor dragi din viața noastră, evenimentul devenit deja sărbătoarea ,,Ziua bunicilor’’.

Săptămâna mesajelor optimiste

By: 286 Comments off

Sună ceasul, este ora opt. Alergăm cu toții prin casă. Eu fac ghiozdanul, mama pregătește hainele și tata prepară micul dejun. Haos și gălăgie! Așa sunt diminețile. Deodată, atenția ne

Minte sănătoasă în corp sănătos

By: 95 Comments off

La Școala Europeană București înțelegem că, pe lângă dezvoltarea competențelor prevăzute de programa școlară, este nevoie de formarea și dezvoltarea unor abilități care să permită elevilor, viitori adulți, adaptarea la

19 ani de Școala Europeană București

By: 165 Comments off

În fiecare an, luna mai aduce în Școala Europeană București un motiv în plus de bucurie. Este luna în care școala noastră sărbătorește adăugarea unei noi file în povestea sa.

revista, Scoala Europeana Bucuresti

Bits&Pieces

By: 183 Comments off

Așa s-a născut Bits&Pieces, revista în limba engleză a Școlii Europene București. Vă invităm să răsfoiți revista și să savurați fiecare pagină și fiecare cuvânt, fiecare pată de culoare, scrisă

#stamacasa

By: 102 Comments off

„Vă mulțumim și felicitări pentru buna gospodărire a școlii. Vă mulțumim că ați adus profesorii în casele noastre.” (Oana Ciornei)

Balul Bobocilor SEB 2020, Scoala Europeana Bucuresti

Balul Bobocilor SEB 2020

By: 92 Comments off

Și am avut Bal! Cu prezentatori șarmanți, boboci emoționați și invitați puși pe distracție, am petrecut împreună o seară reușită.