Concursul de atletism „Cupa Campionilor Juniori„ etapa a II-a - 21 octombrie 2017 - 31 de elevi, ai claselor I-IV

Acesta este primul eveniment organizat în cadrul platformei de promovare a atletismului în rândul copiilor cu vârste între 6 - 15 ani, „Primii paşi în atletism".

Evenimentul a fost organizat de Asociaţia pentru Sprijinirea Iniţiativei Civice (ASIC), în parteneriat cu Federaţia Română de Atletism (FRA), şi a beneficiat de sprijinul Inspectoratului Şcolar al Municipiului Bucureşti (ISMB), al Direcţiei pentru Sport şi Tineret a Municipiului Bucureşti (DSTMB) şi al Primăriei Capitalei (PMB).

20 de elevi ai Școlii Europene București au reușit clasări în primii opt, iar câțiva dintre aceștia au rezultate de podium: Maia Ciobanu - locul III la săritura în lungime cu elan și locul III la proba de ștafetă 4x100m, Larisa Puiu - locul III la proba de ștafetă 4x100m și Vlad Vasilache - locul II la proba de ștafetă 4x100m.

Felicitări tuturor!

Prof. Ciprian Popescu