Scoala
Europeana
Bucuresti

  MENU

Postat la:

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatura română: Rezultate obţinute la faza pe şcoală, decembrie 2013 și elevi calificați la faza pe sector, 11 ianuarie 2014. Descărcați lista aici

Postat la:

REZULTATE OLIMPIADA CREATIVITATII- Etapa pe municipiu
Clasa a VII-a


Nr

Numele si prenumele elevului

Punctaj

Premiul obtinut

1

ANTOHI ADELINA

100

PREMIUL I

2

BADEA IOANA

96

PREMIUL I

3

BADICI RARES

92

PREMIUL II

4

BRATU VLAD

78


5

CIUNGAN IULIA

74


6

CRISTEA GEORGIANA

78


7

FLOREA MADALIN

82

MENTIUNE

8

HUZUNEANU IOANA

80

MENTIUNE

9

ILOIU MELISA

94

PREMIUL II

10

KLEIN ELLA

96

PREMIUL I

11

MARINESCU RUXANDRA

84

MENTIUNE

12

MEDELEAN MARA

80

MENTIUNE

13

MICHES DAN

92

PREMIUL II

14

MORARU ALEXANDRU

90

PREMIUL II

15

NITA THEODOR

78


16

PETREA TUDOR

82

MENTIUNE

17

RADU DIANA

86

PREMIUL III

18

SECAREANU RADU

86

PREMIUL III

19

TRICA HRISTU

74


20

TUDOR ANDREI

96

PREMIUL I

21

URSULESCU IULIA

92

PREMIUL II

REZULTATE OLIMPIADA CREATIVITATII –Etapa pe municipiu
Clasa a VIII-a


Nr

Numele si prenumele elevului

Punctaj

Premiul obtinut

1

BOTOCAN ANA

90

PREMIUL II

2

CATARGIU PAUL

86

PREMIUL III

3

GHERMAN IRINA

88

PREMIUL III

4

GIRJAU MARIA CRISTIANA

ABS


5

MARTIN SERBAN GABRIEL

88

PREMIUL III

6

MAZURU ANDREI MIRCEA

88

PREMIUL III

7

PANA ALEXANDRU

92

PREMIUL II

8

PETCANA MARA  IRINA

88

PREMIUL III

9

PETRICA ANA CRISTINA

80

MENTIUNE

10

POZDARIE ALEXANDRA

86

PREMIUL III

11

RUSU MONIQUE

90

PREMIUL II

12

STANCIULESCU MIHNEA

76


13

VLAD IULIA ALEXANDRA

94

PREMIUL II


Postat la:

Clasa a VII-a


Nr. crt. Nume, prenume Punctaj Profesor Mentiuni
1. ANTOHI ADELINA   95,5 Cristiana Ciocanea Premiul I
2. BADEA IOANA 91,5 Cristiana Ciocanea Premiul II
3. BADICI RARES   88 Irina Barburiceanu Premiul III
4. BRATU VLAD 88 Alina Lipovan Premiul III
5. CIMPEAN HORIA   68 Cristiana Ciocanea necalificat
6. CIUNGAN IULIA 87 Irina Barburiceanu Premiul III
7. COTIRLA SOPHIA 68 Irina Barburiceanu necalificata
8. CRISTEA GEORGIANA 96 Alina Lipovan Premiul I
9. FLOREA MADALIN 98 Alina Lipovan Premiul I
10. FLOREA SEBASTIAN 73 Irina Barburiceanu necalificat
11. HUZUNEANU IOANA 85,5 Alina Lipovan Premiul III
12. ILOIU MELISA 94 Irina Barburiceanu Premiul II
13. KLEIN ELLA   90,2 Irina Barburiceanu Premiul II
14. MARINESCU RUXANDRA 94 Alina Lipovan Premiul II
15. MEDELEAN MARA 92 Irina Barburiceanu Premiul II
16. MICHES DAN 88 Cristiana Ciocanea Premiul III
17. MORARU ALEXANDRU 100 Alina Lipovan Premiul I
18. NITA THEODOR 93 Alina Lipovan Premiul II
19. PETREA TUDOR 91 Irina Barburiceanu Premiul II
20. RADU DIANA 98 Irina Barburiceanu Premiul I
21. SECAREANU RADU 94 Cristiana Ciocanea Premiul II
22. STOICA ANTONIA 66 Alina Lipovan necalificata
23. TRICA HRISTU   86 Cristiana Ciocanea Premiul III
24. TUDOR ANDREI 86 Alina Lipovan Premiul III
25. URSULESCU IULIA 95 Irina Barburiceanu Premiul I


Clasa a VIII-a


Nume si prenume elev

Profesor îndrumător

Mentiuni

Punctaj

BOŢOCAN ANA

Cristiana Ciocănea

Premiul I-calificat

97

CATARGIU PAUL

Cristiana Ciocănea

Premiul I-calificat

97

GHERMAN IRINA-ALEXANDRA

Nicoleta Călinoiu

Premiul III-calificat

85

GȊRJĂU MARIA CRISTIANA

Nicoleta Călinoiu

Premiul II- calificat

91

MARTIN SERBAN GABRIEL

Nicoleta Călinoiu

Premiul I- calificat

97

MAZURU ANDREI MIRCEA

Nicoleta Călinoiu

Premiul III- calificat

87

PANĂ ALEXANDRU MĂDĂLIN

Nicoleta Călinoiu

Premiul II-calificat

94.5

PETCANA MARA IRINA

Cristiana Ciocănea

Premiul II-calificat

93

PETCU VICTOR ANDREI

Nicoleta Călinoiu

Mentiune-necalificat

80

PETRICĂ ANA CRISTINA

Nicoleta Călinoiu

Premiul I- calificat

96

POZDARIE ALEXANDRA

Cristiana Ciocănea

Premiul III- calificat

89.5

RUSU MONIQUE

Cristiana Ciocănea

Premiul II- calificat

90.5

STĂNCIULESCU MIHNEA

Cristiana Ciocănea

Premiul III-calificat

87.5

VLAD IULIA ALEXANDRA

Nicoleta Călinoiu

Premiul I-calificat

98.95


Postat la:

Rezultate olimpiada de limba engleza, faza pe sector 2013

Clasa a IXa, prof. Cristiana Ciocanea

Voinea Iasmina-94p, premiul II
Ana Parvu-91p, premiul II
Luca Musat-91p, premiul II
Anca Hashemi-90p, premiul II

Clasa a X-a, prof. Irina Barburiceanu

Anca Gheorghe-93p, premiul II
Stefana Zapuc-92p, premiul II
Andra Marinescu-86p, premiul III
Mara Folcic-85p, premiul III
Gruia Campean-85p, premiul III
Robert Mavlea-80p, mentiune
Laurentiu Antohi-80p, mentiune


Rezultate olimpiada de limba engleza, faza pe municipiu 2013

Clasa a IXa, prof.Cristiana Ciocanea

Anca Hashemi-95p, premiul I
Iasmina Voinea-90,50p, premiul II
Ana Parvu-89p, premiul III
Luca Musat-83.50p, mentiune

Clasa a Xa, prof. Irina Barburiceanu

Anca Gheorghe-96p, premiul I
Stefana Zapuc-95p, premiul I

Postat la:

CLASA a V-a

Nr.crt.

Nume şi prenume elev

Punctaj

Premiu/ mențiune

Prof. îndrumător

1.

Manolache Theodora

105

III

A. Dosaru

2.

Cernea Georgia

104,5

Mențiune

G. Stoica

3.

Nistor Diana

100,5

Mențiune

G. Stoica

4.

Nacea Teodora

100

Mențiune

G. Stoica

5.

Chiriac Octavian

95,5

-

A. Dosaru

CLASA a VI-a

Nr.crt.

Nume şi prenume elev

Punctaj

Premiu/ mențiune

Prof. îndrumător

1.

Vizireanu Andrei

92,5

-

Andreia Dosaru

2.

Buzeţelu Vlad

89,5

-

 3.

Bondarenco Annia

85,5

-

  CLASA a VIII-a

Nr.crt.

Nume şi prenume elev

Punctaj

Premiu/ mențiune

Prof. îndrumător

1.

Vlad Iulia

102

Mențiune

Dana Ștefan

2.

Petcana Mara

96

-

3.

Pană Alexandru

93,5

-

4.

Gherman Irina

86

-

5.

Julea Maxim

81

-

6.

Gârjău Maria

absent

-

CLASA a X-a

Nr.crt.

Nume şi prenume elev

Punctaj

Prof. îndrumător

1.

Zăpuc Ştefana

90,5

Dana Ștefan

2.

Folcic Mara

60,5




Noutati SEB



    • FOTO Sep 14 Galerie foto: deschiderea noului an școlar 2017-2018.
    • RECHIZITE Aug 09  Listele cu rechizite necesare începerii anului școlar 2017-2018.
    • GALERIE Iul 19  Teatru SEB, clasele 1-4 si 5-12.
    • ZILELE SEB! Mai 17  Ziua I: Vernisajul expozitiilor cu tema "Motive populare romanesti in context european".

SEB pe facebook